İş Güvenliği Çizgileri ve Sembolleri 

Günümüzde, tüm fabrikalarda İşçi Sağlığı ve Iş Güvenliği yönetmeliklerine uygun olarak bulunması zorunlu olan iş güvenliği çizgileri ve sembolleri iş kazalarının önlenmesi nazarında son derece büyük bir öneme sahip durumdadır. Sanayi alanları, üretim tesisleri ve işçilerin yer aldığı bütün sektörlerde, faaliyeti söz konusu olan iş sektörü ve alanına uygun olarak iş güvenliği uyarı levhalarının bulunması gerekli ve aynı zamanda mecburidir.

Çalışma Bakanlığının düzenlemiş olduğu yönetmeliklere göre sunulan iş güvenliği faaliyetleri, Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB)'nce uygulamaya geçirilmektedir. 

İş Güvenliği Çizgileri Nelerdir?

İş ve işçi güvenliğine yönelik olarak; sağlık ve güvenlik işaretleri ve  iş alanı çizgi sistemleri olmak üzere iki farklı uygulama sunmaktayız. Fabrika ve tesislerde oluşabilecek muhtemel iş kazalarının önüne geçmek amacı ile iş güvenlik levhalarının bulundurulması zorunludur. Bulundurulması gereken bu levhalar; acil toplanma alanı levha ve çizgileri, acil çıkış levhası ve acil çıkış yön çizgileri, yürüyüş yolu çizgileri, yaya geçitleri levha ve çizgileri, forklift yolu çizgisi, stok alanı çizgileri, palet alanı çizgi be levhaları, depo alanı çizgileri, makine etrafı yer çizgileri, saha çizgileri ve dış saha çizgileri şeklindedir. Firmamız olarak iş güvenliği uyarı levhaları ile iş sınıflarına uygun olarak yasal standartlarda levha, iş güvenliği çizgi ve sembolleri ile güvenli ortamlar yaşama geçiriyoruz.

İş Güvenliği Levha ve Çizgileri 

Firmamız, uzman kadrosu eşliğinde ve son derece ekonomik fiyatlar dahilinde iş güvenliği çizgi ve sembolleri uygulamaları ile hizmet sunmaktadır. Bununla birlikte forkliftlerin güvenli olarak ilerlemesi ve yayaların işlerini güvenli olarak idame etmelerini sağlamak üzere iç ve dış alanlarda tam donanımlı bir hizmet sağlamaktayız.

Olası iş kazalarının önüne geçebilmek için uygulanmakta olan uyarı levhaları, kimyasal iş sektörleri ve üretim fabrikalarına ait yönetmeliklerine uyumlu olarak düzenleniyor. İş güvenliği çizgi ve sembolleri ve zemin kaplamaları yine aynı şekilde faaliyete uygun olarak, işçi sayısıve iş alanının tehlike sınıfı göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. Fabrikalarda kullanılmakta olan güvenlik işaretleri, forklift gibi araçların güvenli bir şekilde gidip gelmesine yardımcı olur. İç ve dış saha ve otoparklarda, uygulanan zemin çizgileri sayesinde iş güvenliği sağlanmaktadır.

Fabrika içerisinde, personel ve diğer bütün çalışanların işlerini güvenli bir şekilde yürütebilmelerini sağlamak amacı ile yürüme ve yaya yolları çizgileri yani İş güvenliği çizgi ve sembolleri uygulanmaktadır.

İş Güvenliği Zemin Çalışması Uygulamaları

İş güvenliği çizgi ve sembolleri, epoksi zemin kaplama, iç alan ve dış alan çizgi çalışmaları, zemin kaplama, duvar ve kolon çalışmalarının tümü iş güvenliği sembolleri kapsamında yer almaktadır. Alanında uzman olan iş kadromuz, kaliteli ve tecrübeli iş sunumumuz ve tüm bunların beraberinde ekonomik fiyatlarımız ile bizlerle birlikte çalışmak isterseniz, dilediğiniz an firmamızla iletişim kurabilirsiniz.